Aplikace Lupénka usnadňuje cestu k certifikovanému lékaři i správné léčbě

Aplikace Lupénka byla spuštěna v roce 2016. Za tu dobu si ji stáhlo více než 2500 pacientů, přičemž téměř 200 z nich využilo tento užitečný nástroj k nalezení certifikovaného specialisty na léčbu psoriázy.

„Považuji za obrovskou výhodu, že pacienti s lupénkou mají nyní k dispozici prostředek, díky kterému mohou snadno najít specialistu na léčbu lupénky, který je certifikovaný Českou dermatovenerologickou společností a zároveň je zárukou pro správnou léčbu jejich onemocnění,“ řekl na adresu aplikace prof. MUDr. Petr Arenberger, DrSc., MBA, přednosta Dermatovenerologické kliniky 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Objednat se přes aplikaci je velice snadné, v sekci „Kde se léčit“ zvolíte možnost „Specializovaná pracoviště“ a zde si na mapě zvolíte příslušný kraj a vyberete lékaře – specialistu, ke kterému chcete být objednáni.

Aplikace Lupénka slouží také jako pomocník pro zaznamenávání údajů o nemoci, které velmi usnadní lékaři následné kroky při určování léčby. Základem je vyplňování tzv. dotazníku DLQI (Dermatology Life Quality Index), jenž sleduje stav nemoci, ale i psychické rozpoložení pacienta. K výsledkům dotazníku lze snadno přidávat poznámky či fotografie a vše pak například formou vytištěného PDF poskytnout lékaři.

Kromě toho zde najdete i základní přehled o nemoci, tipy a triky k jejímu zvládání či orientační test, který pomůže určit závažnost onemocnění a poradí s dalším postupem. Stáhnout ji lze zdarma jak na Google Play, tak na AppStore.