Tipy pro psoriatiky

Tipy pro psoriatiky: Jak zvládnout pracovní pohovor?

Pracovní pohovor je stresová situace téměř pro každého člověka a o to náročnější může být pro pacienta s lupénkou. Mnoho psoriatiků považuje své onemocnění za handicap, stydí se za něj a má předem obavy, že kvůli němu nebude na svůj protějšek působit dobře. Máme pro vás několik tipů, jak i s lupénkou působit sebejistě, zaujmout potencionálního zaměstnavatele a udělat na něj dobrý dojem.

Buďte pozitivní

Úsměv a přirozenost dělají divy. Pokud budete působit pozitivně, usmívat se a dívat se druhému do očí, zabodujete. Podání ruky pro vás může představovat stresový moment. Nemějte z toho obavy a usmějte se. Dejte si však pozor na nepřiměřený stisk ruky, kladné body nezískáte ani za příliš slabé, ani za velmi silné stisknutí. Pokud se vám ruce nervozitou potí nebo je máte studené, před setkáním si je umyjte nebo otřete vlhčeným ubrouskem. K uvolnění vám pomůže zhluboka dýchat.

Jaké zvolit oblečení

Volte oblečení, ve kterém se budete cítit opravdu dobře a které je vhodné pro pracovní pohovor v dané společnosti. I zde platí, že šaty dělají člověka. Pokud máte obavy, že na oděvu budou vidět šupinky odlupující se kůže, zvolte raději světlejší barvy, na kterých nebudou tak patrné. Nebudete potom tolik nervózní.

Lhát se nemá

Mluvte otevřeně a upřímně o tom, co vás odlišuje. Jasně a stručně popište svůj zdravotní stav, dáte tím najevo, že pro vás vaše nemoc není překážkou ani omezením. Silných osobností si zaměstnavatel cení. To, že o sobě budete mluvit vyrovnaně, potenciálnímu zaměstnavateli ukáže, že vás jen tak něco nerozhodí.

Zajímejte se

Je dobré si zjistit dopředu pár informací nejen o společnosti, v níž se ucházíte o zaměstnání, ale také o samotném personalistovi. Oslovte ho jeho jménem s tím, že ho rádi poznáváte, určitě tím zabodujete. Důležité také je, abyste na pohovor nepřišli pozdě ani příliš brzy, ale přesně na čas.

Buďte v obraze

Zjistěte si co nejvíce o firmě i pozici, na kterou se hlásíte. Pohovor by měl být dialogem. Přesvědčte personalistu, že o danou pozici máte skutečně zájem. Ptejte se a naslouchejte. Dopředu si na internetu vyhledejte dostupné informace a snažte se zaměřit na to, co vás na dané firmě nebo pozici zaujalo.

Přestaňte se podceňovat

Přemýšlejte o samotné pozici a o tom, co konkrétního byste mohli firmě nabídnout vy, odlišíte se tak od ostatních uchazečů. Uveďte, v čem jste dobří, a doplňte to konkrétními zkušenostmi. Nemějte obavy a buďte klidně více osobní. Každý člověk má svůj příběh. Pokud vystupujete otevřeně a s nadhledem, personalisté to ocení.

Zdroj: http://pro-miminka.cz/tipy-na-pohovor-kdyz-odvadite-pozornost-necim-jinym/